وبلاگ

قبل از تمرین بدن سازی چی بخوریم؟

قبل از تمرین بدن سازی چی بخوریم؟

قبل از تمرین بدن سازی چی بخوریم؟

پاسخ دقیق این سوال برای هر شخص ممکن است متفاوت باشد، از این لحاظ که تمرین های بدن سازی با اهداف مختلفی دنبال می شود و شدت و برنامه های تمرینی افراد با یک دیگر فرق دارند. اما یکسری دستورالعمل عمومی پیشنهاد می دهیم که برای بیشتر افراد مشترک است.

احتمالا می دانید که تغذیه در بدنسازی حرف اول را می زند، جسم ما ساخته شده ازغذایی است که می خوریم، تغذیه قبل از تمرین بدن سازی اهمیت زیادی دارد، باید دقت کنیم بدن مون قبل و بعد از باشگاه چی نیاز دارد. به صورت خلاصه قبل از تمرین ورزشی نیاز به منابع غذایی داریم که به بدن ما کالری و انرژی کافی را برای تحرک فیزیکی دهد که در طول تمرین دچار افت انرژی نشویم.

کربوهیدارت برای قبل از تمرین بدن سازی

مصرف کربوهیدرات می تواند انرژی لازم برای را برای فعالیت های ورزشی فراهم کند. مصرف کربوهیدرات قبل از تمرین بدن سازی باعث افزایش سطح گلیگوژن در عضلات می شود که به عنوان منبع اصلی انرژی در طول تمرین استفاده می شود. برای بیشترین بهره وری از خوردن کربوهیدارت پیشنهاد می شود 1 تا 2 ساعت قبل از تمرین غذاهایی که حاوی کربوهیدارت هستند یا مکمل کربوهیدرات را مصرف کنید. میوه ها، سیب زمینی، ماکارانی، برنج، جو دو سر، حبوبات، نان ها و… حاوی کربوهیدارت هستند.

 

کربوهیدارت-برای-قبل-از-تمرین

 

 پروتئین

توصیه می شود که از 30 الی 60 دقیقه پیش از تمرین میزان 20 الی 30 گرم پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید. در صورتی که نمی خواهید 15 الی 30 دقیقه پیش از تمرین غذا میل کنید، بهتر است که میان وعده ای سبک تر را انتخاب کنید. برای مثال یک میان وعده حاوی 10 الی 20 گرم کربوهیدرات و پروتدین انتخاب خوبی خواهد بود.

عملکرد بهتر عصب و عضله با خوردن موز

یکی از بهترین انتخاب ها برای قبل از تمرین های ورزشی، موز است. موز که سرشار از پتاسیم و کربوهیدرات بود و به عملکرد عصب و عضله کمک شایانی می کند.

پرانرژی و شاداب در تمرین با مصرف جو دوسر

اگر می خواهید طی تمرین انرژی بیشتری داشته باشید پیشنهاد می شود که جو دو سر را پیش از تمرین میل کنید. ترکیب شیر و جو دو سر انتخابی عالی و لذیذ خواهد بود.

جو دو سر ماده غذایی غنی از فیبر بوده و کم کم کربوهیدرات ها را آزاد می کند. در نتیجه مصرف جو دو سر پیش از انجام تمرین های ورزشی، میزان انرژی فرد طی تمرین ثابت نگه داشته خواهد شد؛ به همین دلیل فرد می تواند طی زمان طولانی تری به تمرین های ورزشی بپردازد. جالب است بدانید که جو دو سر حاوی ویتامین B بوده و این ویتامین موجب شده که کربوهیدرات ها به انرژی تبدیل شوند.

 

نان سبوس دار و تخم مرغ

یکی از بهترین منابع حاوی کربوهیدرات، نان سبوسدار است. پس از تمرین می توانید تخم مرغ آب پز و بوقلمون با نان سبوس دار میل کنید.

 خوراکی های مناسب برای کم کردن وزن پیش از ورزش

هدف بسیاری از افراد از باشگاه رفتن و ورزش کردن، کم کردن وزنشان است. اگر نگران افزایش وزن خود هستید حتما باید به میان وعده ها و وعده های غذایی خود توجه کنید. یک انتخاب معقولانه برای افرادی که نگران وزن خود هستند این است که نیم ساعت پیش از تمرین، یک وعده سبک سرشار از کربوهیدرات و پروتئین خالص میل کنند. این وعده غذایی به فرد کمک می کند تا انرژی کافی را به دست آورده و بدن او نیز به بهترین نحو ممکن، سوخت و ساز داشته باشد. خوراکی های پیشنهادی عبارتند از: یک عدد موز، یک عدد سیب و مقداری آجیل، یک تکه بزرگ میوه، نصف فنجان جو دو سر به همراه توت یا مویز

سخن آخر

یکی از مسائل رایجی که ذهن بسیاری از ورزشکاران را درگیر خود کرده، انتخاب وعده های غذایی مناسب قبل از تمرین های ورزشی است. در این مطلب وعده های غذایی مناسب پیشنهادی و مواد غذایی سالم و مناسب برای ورزشکاران را معرفی کردیم. یکی از نکات مهم در انتخاب وعده غذایی و ماده غذایی، در نظر گرفتن هدف شما از ورزش است. برای مثال تغذیه افرادی که می خواهند کاهش وزن داشته باشند با تغذیه افرادی که در دوره حجم هستند متفاوت می باشد.

توصیه می شود که پیش از باشگاه رفتن و ورزش کردن مواد غذایی را انتخاب کنید که به شما انرژی می دهند. برای مثال جو دو سر یکی از بهترین انتخاب ها برای پیش از تمرین است. برای مطالعه نکات و مطالب بیشتر در خصوص تغذیه پیش از باشگاه این مطلب را در اختیار شما قرار دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *