وبلاگ

همه چیز در مورد مکمل گینر

همه-چیز-درمورد-مکمل-گینر

یکی از پرطرفدارترین مکمل های بدنسازی، مکمل گینر است. گینر حاوی کربوهیدرات، پروتئین و چربی می باشد. مکمل گینر همان گونه که از نامش مشخص است، به افزایش وزن فرد کمک می کند. لازم به ذکر است که گینر حجم باعث تقویت عضلات شده و همچنین به عضلات حجم می دهد. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران از این مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می کنند. در ادامه همه چیز در مورد مکمل گینر را بررسی می کنیم.

آشنایی با انواع مکمل گینر

مکمل گینر دارای انواع مختلفی است که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. این مکمل ها را ورزشکاران بر اساس هدفی که دارند مورد استفاده قرار می دهند.

مکمل گینر وزن

این نوع گینر تاثیر مثبتی در افزایش وزن فرد دارد. این نوع مکمل سرشاز از کربوهیدرات است. مکمل گینر وزن کالری بالایی داشته  و میزان چربی بدن را نیز بالا می برد. لازم به توضیح است که این مکمل در هر مرتبه در حدود 700 تا 1000 کیلوکالری را برای بدن فراهم می کند. این نوع مکمل انتخاب خوبی برای افرادی است که می خواهند افزایش وزن داشته باشند.

مکمل گینر حجم

مکمل گینر حجم یا مس گینر باعث افزایش حجم عضلات می شود. این نوع گینر دارای مقادیر بالایی از پروتئین است. این گینر همچنین دارای کربوهیدرات متوسط و چربی کمی می باشد. این مکمل با میزان بالایی از پروتئین موجب افزایش حجم ماهیچه های شما می شود. گینر حجم در هر مرتبه 450 تا 1000 کیلوکالری انرژی را برای بدن فراهم می کند. شایان ذکر است که در برخی از مواقع مکمل گینر حجم با اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی ترکیب شده تا اثر گذاری عالی داشته باشد.

 

افزایش-حجم-با-گینر

 

روش مصرف مکمل گینر

روش مصرف گینر بر اساس ترکیبات به کار رفته شده در آن متفاوت می باشد. بهترین روش مصرف هر نوع گینر، روش مصرفی است که روی بسته آن درج شده است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در ابتدا روش مصرف گسنر را از روی بسته آن مطالعه کرده و بر طبق آن، گینر را مصرف کنید. معمولا مکمل های گینر در غالب پودر به بازار عرضه می شوند. پودرهای گینر را می توانید با آب، شیر و سایر نوشیدنی ها ترکیب کرده و میل کنید.

 

زمان مناسب برای مصرف گینر وزن

بهترین زمان مصرف گینر وزن، در هنگام صبح همراه با صبحانه است. همچنین پس از پایان تمرینات ورزشی و پیش از خواب نیی می توانید پودر گینر را مصرف کنید. جالب است بدانید که از این پودر می توانید در طول روز به دفعات از آن استفاده کنید. در این شرایط باید آن را به وعده های کوچک تر تقسیم کرده و به جای یک وعده از آن در چند وعده استفاده کنید.

تفاوت گینر و مکمل مس

مکمل مس سرشار از کربوهیدرات، پروتئین و انواع چربی های سالم است. این مکمل به افزایش حجم عضله سازی کمک ویژه ای می کند. با مصرف مکمل مس می توانید میزان کالری روزانه خود را افزایش داده و در نتیجه وزنتان افزایش پیدا می کند. در صوتیکه می خواهید افزایش وزن داشته باشید، گینر انتخاب خوبی خواهد بود. اما اگر می خواهید در کنار افزایش وزن، حجم عضله هایتان نیز افزایش پیدا کند، مکمل مس انتخاب خوبی خواهد بود.

 

گینر-افزایش-وزن

 

سوالات متداول

در ادامه سوالات متداول در خصوص مکمل گینر را بررسی می کنیم.

پروتئین وی و گینر چه تفاوتی دارند؟

گینر حاوی کربوهیدرات و پروتئین است. حتی ممکن است گاهی ترکیبات مغذی نیز به آن اضافه شود؛ در صورتی که پروتئین وی تنها حاوی آب پنیر می باشد. در صورتی که می خواهید افزایش وزن داشته باشید بهتر است که گینر را انتخاب کنید. اما اگر تنها به عضله سازی فکر می کنید، مصرف پروتئین وی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا می توان بدون ورزش هم گینر را مصرف کرد؟

گینر نوعی مکمل ورزشی بوده که استفاده از آن برای ورزشکاران توصیه می شود. در صورتی گه گینر را بدون انجام تمرینات ورزشی مصرف کنید، ممکن است در برخی از نواحی بدنتان مانند اطراف شکم، دچار چربی اضافه شوید. لذا مصرف گینر بدون انجام تمرینات ورزشی توصیه نمی شود. چنانچه می خواهید گینر را بدون انجام تمرینات ورزشی مصرف کنید، حتما باید با پزشک مشورت کنید.

در صورت خرید بیش از حد گینر چه اتفاقی می افتد؟

در اغلب موارد در چنین شرایطی افراد دچار مشکلات گوارشی و دل پیچه می شود.

نکات کلیدی در هنگام خرید گینر

یکی از مهم ترین موارد در هنگام خرید گینر، توجه به نوع و کیفت مواد موجود در گینر است. دقت داشته باشید که برخی از مکمل هایی که قیمت های پایین تر از حد معول دارند، از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و باید به ترکیبات آن ها شک کنید.

 

 سخن آخر

مکمل گینر یکی از محبوب ترین مکمل ها در بین ورزشکاران است. این مکمل دارای انواع مختلفی از قبیل گینر حجم و گینر وزن می باشد. گینر وزن تاثیر مثبتی در افزایش وزن شما دارد. مکمل گینر حجم نیز به عضله سازی کمک ویژه ای می کند. دقت داشته باشید گه مکمل گینر را باید در دورانی که تمرینات ورزشی انجام می دهید مصرف کنید؛ زیرا در غیر این صوت باعث افزایش چربی در نواحی مانند اطراف شکم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *